Hit dla Rakowa, Śląsk zatrzymany. Podsumowanie 11. kolejki Ekstraklasy

9 October 2023

Ostatni weekend przed przerwą na kadrę przyniósł ligowe emocje. Zapraszamy na podsumowanie 11. kolejki Ekstraklasy i skróty wybranych meczów.

ŁAZIENKOWSKA ZDOBYTA. MISTRZ PRZERWAŁ SERIĘ LEGII

100 minut emocji w hicie, samobój ustalił wynik! Legia - Raków, skrót meczu

Canal+

Odkąd Kosta Runjaić ponad rok temu został trenerem Legii Warszawa, jego drużyna nie przegrała jeszcze ani jednego meczu domowego w Ekstraklasie. Aż do niedzieli, gdy twierdzę przy Łazienkowskiej zdobył Raków Częstochowa. Dla wicemistrzów Polski była to pierwsza ligowa porażka w Warszawie od kwietnia 2022, gdy w stolicy wygrał Piast Gliwice. Dzięki prestiżowemu zwycięstwu zawodnicy Dawida Szwargi wysforowali się na pozycję wicelidera. A biorąc pod uwagę, że mają do rozegrania jeszcze zaległy mecz z Koroną Kielce, trzeba uznać, że obrońca tytułu wcale nie składa broni w grze o kolejne mistrzostwo.

PODSUMOWANIE 11. KOLEJKI EKSTRAKLASY: KOLEJNA DOMOWA KLĘSKA CRACOVII

Grad goli w Krakowie, bramka Glika! Cracovia - Jagiellonia, skrót meczu

Canal+

Siedem goli straciła Cracovia we wszystkich meczach rozegranych na własnym stadionie od początku 2023 roku do 23 września. W ostatnich dwóch spotkaniach przy Kałuży dała sobie natomiast strzelić aż dziewięć goli. Po laniu od Pogoni Szczecin (1:5) przed dwoma tygodniami bardzo długo zanosiło się na kolejne. Jagiellonia prowadziła pod Wawelem już 4:0, ale Pasy wzięły się do roboty. Szybko strzeliły dwa gole i miały nawet szanse, by złapać kontakt. Ostatecznie zdołały jedynie odrobinę poprawić kiepskie wrażenie. Białostoczanie drugi raz w sezonie wygrali na wyjeździe. Nie przeszkodziła im nawet nieobecność Jesusa Imaza, który z powodu urazu kolana w ogóle nie przyjechał do Krakowa. Godnie zastąpił go Kristoffer Hansen, który strzelił dwa gole i zaliczył asystę.

PRZERWANA SERIA ŚLĄSKA. GÓRNIK RATUJE PUNKT W OSTATNIEJ AKCJI

Comeback w ostatniej chwili! Śląsk - Górnik, skrót meczu

Canal+

Kilkunastu sekund brakowało, by Śląsk Wrocław wygrał ósmy mecz z rzędu i umocnił się w fotelu lidera. Gospodarze długo prowadzili z Górnikiem po fenomenalnej akcji niezawodnego Erika Exposito. Goście rzutem na taśmę zdołali jednak doprowadzić do wyrównania po dobrym strzale Szymona Czyża. Rekordowa w historii klubu seria zwycięstw kończy się więc na siedmiu. A po przerwie na kadrę lidera czeka kolejne trudne wyzwanie, bo na Dolny Śląsk przyjedzie Legia Warszawa. Zabrzanie z kolei na razie bardziej ciułają punkty, niż je regularnie zbierają, ale na punkt zdobyty na boisku lidera na pewno nie będą narzekać.

PODSUMOWANIE 11. KOLEJKI EKSTRAKLASY: NIEUDANE POŻEGNANIE RUCHU Z GLIWICAMI

Co za forma Grosickiego i Pogoni! Ruch - Pogoń, skrót meczu

Canal+

Od początku 2023 roku Ruch rozgrywał domowe mecze na stadionie w Gliwicach. To na nim świętował awans do Ekstraklasy, a później odniósł tam jedyne jak dotąd zwycięstwo po powrocie do elity. Teraz chorzowianie pożegnali się z sąsiednim miastem. Po przerwie na kadrę przeprowadzą się już na Stadion Śląski. Ostatni mecz na obiekcie Piasta nie był dla nich udany, bo Pogoń potwierdziła dobrą formę i pewnie wygrała 3:0. Wynik być może jest dla Ruchu trochę zbyt surowy, bo Niebiescy stworzyli sobie kilka dogodnych okazji, a Portowcy nie grali w ofensywie z aż takim rozmachem jak w poprzednich tygodniach. Znów jednak strzelili trzy gole. Od wrześniowej przerwy na kadrę w każdym z meczów gracze Jensa Gustafssona trafiali do siatki przynajmniej trzykrotnie.

LECH BEZ LITOŚCI DLA BENIAMINKA. LIDERZY SIĘ BUDZĄ

Piękne gole Kolejorza, Ishak wraca do formy! Lech - Puszcza, skrót meczu

Canal+

W piątkowy wieczór za blamaż w Szczecinie (0:5) zrehabilitował się Lech Poznań, który pewnie ograł Puszczę Niepołomice. Beniaminek walczył dzielnie. Odpowiedział na szybką stratę gola, błyskawicznie doprowadzając do remisu. Stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji, pokazując niedostatki obrony Lecha. Ostatecznie musiał jednak polec w starciu z olbrzymią indywidualną jakością graczy Kolejorza. Błysnął wracający do formy Mikael Ishak, a Jesper Karlstroem po raz kolejny potwierdził, jak ważnym jest zawodnikiem dla ekipy Johna Van Den Broma. Poznaniacy nie tracą więc dystansu do ścisłej czołówki.

AUTOR: MICHAŁ TRELA (CANAL+SPORT)